Voor de branche geldt 'BEI-BSP': het branchesupplement (BSP) van BEI (bedrijfsvoering van elektrische installaties). BEI-BSP is bedoeld om een uniforme regelgeving te waarborgen op het gebied van veilig werken en handelingen aan - of in de nabijheid van - elektrotechnische installaties.
Het branchesupplement BEI-BSP zorgt voor toelichting en aanvulling op de bestaande normen NEN 3140 en NEN 3840 voor de elektriciteitsproductiesector. Niet alle elektrotechnici, waarvoor BEI-BSP van toepassing is, zijn daarmee bekend. Veel regels maken de materie vaak tot taaie kost, die ook moeilijk te onthouden is.
Interactieve e-learnings met 360 graden view
Daarom zijn er nu twee interactieve e-learnings (een full- en een light-versie) ontwikkeld, die de regelgeving direct in de context van de energiecentrales plaatsen. Ze zijn gebaseerd op het principe van een escape room.
In de e-learning komt de deelnemer voor diverse uitdagingen te staan. Door in locaties te zoeken naar risicovolle situaties speelt de medewerker de locatie vrij. Zo gaan de regels van het BEI-BSP meer leven. De deelnemer loopt rond met 360-graden-platen en door erop te klikken kan hij de locatie vanuit verschillende perspectieven bekijken. Zo wordt de gehele e-learning doorlopen.
Doelgroepen
Deze e-learnings zijn ontwikkeld voor twee doelgroepen:
- professionals die elektrotechnische werkzaamheden uitvoeren (de full-versie);
- mensen die in de omgeving van de centrales werken (light versie).
De e-learnings BEI-BSP zijn vanaf 2 april 2024 te volgen via de ENb academie of via het LMS van de elektriciteitscentrale.
Meer weten?
Op onze opleidingspagina BEI-BSP lees je er meer over. Heb je vragen over deze e-learnings, neem dan contact op met Adamien van Barneveld, programmamanager opleiden en ontwikkelen voor het O&O-fonds PLb.